Автоматизовані системи керування мікрокліматом у грибівництві

Климат-установка для грибоводства

19/12/2022

Кліматична установка призначена для підготовки повітря, що подається в камеру вирощування печериць.

Припливний вентилятор, продуктивність якого задається частотним перетворювачем, забезпечує подачу необхідного об’єму повітря до камери вирощування.

Повітря нагрівається за допомогою теплообмінника або охолоджується з допомогоюхолодообмінника, залежно від температури зовнішнього повітря та фази вирощування печериць. Клапани подачі холодної та гарячої води керуються автоматично за допомогою електроприводів.

Кількість зовнішнього повітря, що подається в камеру вирощування, регулюється ступенем відкриття заслінки подачі свіжого повітря. Заслінка рециркуляційної подачі повітря працює у протифазі по відношенню до клапана свіжого повітря. Повітряні клапани керуються автоматично за допомогою електроприводів. Площа клапанів подачі свіжого та рециркуляційного повітря має бути однаковою. Кліматична установка повинна містити оглядове вікно для візуального контролю положення повітряних клапанів.

Витяжний вентилятор використовується для викиду відпрацьованого повітря з камери та керується власним перетворювачем частоти.

У секції охолоджувача встановлений спеціальний каплеуловлювач  для збору конденсату.

Нижня частина камери змішування і секції охолоджувача виконана з нержавіючої сталі та має спеціальну конструкцію для зливу конденсату через сифон.

Вся установка змонтована на піддоні з нержавіючої сталі.

1 – Фільтр кишеньковий F5 2 – Заслінка подачі свіжого повітря 3 – Заслінка подачі рециркуляційного повітря 4 – Камера змішування
5 – Охолоджувач повітря з краплеуловлювачем і сифоном 6 – Повітронагрівач 7 – Припливний вентилятор

Галерея